left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 120

Toaletka z lustrem, kobiecy atrybut pełen niespodzianek

Toaletka z lustrem to nie tylko praktyczny mebel, ale także ważny element aranżacyjny. To także przedmiot westchnień wielu kobiet i dziewczyn. Najczęściej toaletka znajduje swoje miejsce w sypialni, ale można też spotkać ją w garderobie, a nawet w holu. Jak wybrać idealną toaletkę, która spełni twoje oczekiwania i pięknie wkomponuje się we wnętrze?

toaletka z lustrem

Wielkość pomieszczenia

Przed zakupem toaletki dokładnie zmierz dostępną przestrzeń, aby wybrać mebel, który idealnie się w nią wpasuje, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na swobodne poruszanie się wokół niego. Zwróć uwagę na proporcje i wielkość pozostałych mebli w sypialni czy w garderobie. Wybierz mebel, który będzie tworzył harmonijną całość z łóżkiem i szafkami nocnymi.

toaletka glamour

Rozmiar lustra

Zastanów się, jak dużego lustra potrzebujesz. Upewnij się, że lustro na wybranej toaletce zapewnia odpowiednią widoczność i umożliwia wygodne wykonywanie makijażu, stylizacji włosów czy doboru biżuterii.

Dopasowanie do wnętrza


Jeśli lubisz wnętrza urządzone w sposób bezpieczny, wybierz toaletkę z lustrem, która harmonizuje ze stylem aranżacji sypialni czy garderoby. Toaletki od klasycznych po nowoczesne mają różne wykończenie, które może nawiązywać do innych dodatków czy mebli. Toaletka może też stanowić we wnętrzu kontrapunkt, zamiast podkreślać styl, będzie go burzyć czy przełamywać. Wybierz model, który będzie najlepiej dopasowany do twoich preferencji. 

Materiał i kolor

Zwróć uwagę na materiał, z którego wykonana jest toaletka oraz kolor jej wykończenia. Drewniane toaletki nadają pomieszczeniu ciepła i elegancji, podczas gdy modele z metalu mogą dodać mu nowoczesności i lekkości.

Funkcjonalność

Jeśli ważne jest dla ciebie przechowywanie, wybierz toaletkę z szufladami, która oferuje odpowiednią ilość schowków na kosmetyki, biżuterię i inne drobiazgi. Dzięki temu utrzymasz porządek na blacie toaletki, mając wszystkie niezbędne przedmioty pod ręką.

toaletka z szufladami


Regulowane lustro

Niektóre modele toaletek mają lustra z możliwością regulacji kąta nachylenia, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika.

Dodatkowe funkcje

Rozważ wybór toaletki z lustrem otoczonym żarówkami, tzw. hollywoodzkim, które zapewni doskonałe oświetlenie niezbędne np. do precyzyjnego wykonania makijażu.

toaletka z szufladami

Krzesło lub taboret do toaletki

Jeśli w zestawie nie ma krzesła lub taboretu, wybierz mebel najlepiej dopasowany pod względem stylu do wybranej toaletki. Najlepiej sprawdzi się taki z miękkim tapicerowanym siedziskiem. Wygodny stołek sprawi, że czas spędzony przy toaletce będzie przyjemnym relaksem, może nawet najprzyjemniejszą chwilą dnia.

Wybór toaletki z lustrem to nie tylko kwestia funkcjonalności, ale także estetyki. Wybierz model, który spełni Twoje oczekiwania, będzie pięknie wyglądał we wnętrzu i pomoże się zrelaksować.

toaletka w stylu glamour