left banner

Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 388

Sypialnia boho, przytulne miejsce, w którym dobrze się wyśpisz


Styl boho w domu


Boho we wnętrzach to styl, który czerpie inspirację z mody hipisowskiej, cygańskiej i etnicznej. Jest pełen kolorów, wzorów, naturalnych materiałów i roślinności, swobody i radości. We wnętrzach w stylu boho mieszają się pozytywne emocje, przenikają się romantyzm, lekkość i harmonia. Jest to styl, który pozwala na wyrażenie własnej osobowości i pasji poprzez meble, kolory, tkaniny i dodatki. Sypialnia boho to miejsce, w którym można się zrelaksować i poczuć swobodnie. 

łóżko boho


Jak urządzić sypialnię boho?


Zacznij od wyboru kolorów, które zaprosisz do swojego wnętrza. Sypialnia boho powinna być jasna i ciepła, dlatego najlepiej sprawdzą się naturalne beże, brązy, rozmyte błękity i biel. Możesz dodać żywe akcenty w postaci turkusów czy pomarańczy, które wprowadzą do wnętrza radosną energię.

styl boho w mieszkaniu

komoda drewniana


Meble boho do sypialni, jakie wybrać?


Najlepiej sprawdzą się te z jasnego drewna, z ażurowymi lub rzeźbionymi detalami. Najważniejszym elementem jest łóżko, które powinno być duże i wygodne. Jeśli twoja sypialnia ma dużą powierzchnię, wybierz oryginalne łóżko z baldachimem. Nad zagłówkiem możesz zawiesić ręcznie plecioną klimatyczną makramę. W sypialni nie może zabraknąć hamaka lub fotela z rattanu czy bambusa, na którym można się bujać i odpoczywać. Nie zapomnij o półkach lub regałach, postawisz na nich książki, zdjęcia w ramkach i pamiątki z podróży.

łóżko z baldachimem


Dekoracje boho


W sypialni boho niezbędne są tkaniny, zwłaszcza te lekkie i zwiewne, np. bawełna, len czy jedwab. Tutaj możesz dać upust swojej fantazji i kreatywności. Ważne są też dodatki w postaci poduszek, narzut, koców z wzorami etnicznymi, geometrycznymi czy roślinnymi. Na ścianach można zawiesić obrazy, plakaty, lustra lub łapacze snów. Podłoga najlepiej drewniana, może być ozdobiona dywanem jutowym lub plecionym ze specjalnych gatunków traw. Baw się kolorami, fakturami i wzorami.


sypialnia boho

wanna w sypialni


Koniecznie też zadbaj o roślinność i nastrojowe oświetlenie. Nie ma wnętrza boho bez roślin, dlatego warto ustawić doniczki z kwiatami i ziołami na parapecie, podłodze lub w wiszących donicach. Można też stworzyć naścienne ogrody lub girlandy z liści i kwiatów. Oświetlenie powinno być ciepłe i przytulne, sprawdzą się wszelkiego rodzaju lampiony, świece i lampy nocne z plecionymi abażurami.

mieszkanie w stylu boho