-10% na całą ofertę z kodem rabatowym BEMONDI10 | Zawsze darmowa dostawa!

Jak urządzić stylową romantyczną sypialnię?

Ładuję...
Jak urządzić stylową romantyczną sypialnię?

Romantyczna sypialnia, w której śnią się same dobre sny? Najlepiej, jeśli będzie jasna, urządzona ze smakiem, nieprzesadnie wyposażona w dodatki, taka, w której będzie Ci dobrze. Zanim wykonasz projekt sypialni warto zobaczyć różne aranżacje, poszukać inspiracji. Meble sypialniane to nie tylko łóżka i szafki nocne. Może spodoba Ci się sypialnia z białymi meblami, albo piękna sypialnia z tapicerowanym łóżkiem? Jeśli w Twojej sypialni oprócz łóżka i szafek nocnych zmieści się szafa, toaletka i ławka, to prawdopodobnie nic więcej nie będzie Ci potrzeba.

Bemondi - kolekcja Victoria - YouTube

 

white_bed_victoria_876

Meble do sypialni:

1. Łóżka do sypialni

Pierwszym kryterium, które się nasuwa przy wyborze łóżka do sypialni, to oczywiście wymiar. Najbardziej popularnym jest łóżko 160x200 cm, w większym pomieszczeniu sprawdzi się też łóżko 180x200 cm. Niezależnie od upodobań, najbardziej praktyczne jest łóżko z zagłówkiem. Tutaj producenci oferują naprawdę duży wybór zagłówków: wysokie, niskie, tapicerowane, rzeźbione, frezowane, zdobione sztukaterią, minimalistyczne, z bogatymi zdobieniami itd. Warto dopasować do siebie formę zdobień wszystkich mebli z sypialni, aby uniknąć estetycznego zgrzytu.

 

2. Toaletka z lustrem

Wiele z nas nie wyobraża sobie sypialni bez kobiecej toaletki z lustrem. Dobrze, jeśli toaletka ma mniejsze i większe szufladki, w których ukryją się skarby: biżuteria, kolorowe kosmetyki, perfumy, mała torebka czy apaszka…

 

3. Szafy do sypialni

Częstą potrzebą czy też koniecznością jest obecność szafy w sypialni. Jest to niezwykle praktyczny mebel i jeśli tylko mamy na to przestrzeń, warto rozważyć zakup szafy do sypialni. Schowasz w niej dodatkowy koc, pościel lub ubrania, jeśli nie dysponujesz garderobą. Może to być szafa przesuwna, lub otwierana tradycyjnie. Ciekawą propozycją jest duża szafa z lustrem. Jeśli jest ładnie wykończona, to dodatkowo stanowi ozdobę pomieszczenia.

white_wardrobe_victoria

4. Ławka do sypialni

Niezwykle praktycznym i coraz częściej realizowanym pomysłem jest ławka do sypialni. Można na niej na chwilę przysiąść czy rzucić szal. Ławka może mieć wykończenie takie jak łóżko, ale i może być w zupełnie innym stylu. Warto jednak dopasować ją tak, aby razem z pozostałymi meblami tworzyła harmonijną całość.

 

5. Stylowe szafki nocne

Funkcjonalnie urządzona sypialnia nie może się obejść bez szafek nocnych, nazywanych też stolikami nocnymi. Szafki czy też stoliki nocne mogą być z szufladami lub otwierane, są szafki nocne na nóżkach, na kółkach, są wysokie szafki nocne i takie w formie otwartych półek. Kluczowym kryterium jest dopasowanie ich do łóżka i wygoda korzystania. Jeśli chcesz postawić na szafce lampkę nocną, to musi mieć ona odpowiednią wysokość. Fronty szuflad lub drzwi mogą mieć zdobienia takie, jak inne meble w sypialni. Specjalnym elementem dekoracyjnym są uchwyty: proste, kołatkowe, ornamentowe, ceramiczne itd.

6. Biurko w sypialni

Coraz częściej do sypialni chcemy wstawić biurko. Wynika to z coraz bardziej powszechnego przenoszenia pracy do domu, w którym każdy z domowników musi mieć dla siebie miejsce na laptop, dokumenty czy zeszyty. Warto poszukać takiego mebla, który pasuje do wyposażenia sypialni. Jeśli wyposażyliśmy swoją sypialnię w białe meble z rzeźbieniami, to nowoczesne biurko w ciemnym kolorze może nas kłuć w oczy.

white_desk_victoria

7. Dodatki do sypialni

Nie od dziś wiadomo, że o ostatecznym charakterze i kształcie wnętrza decydują dodatki: tkaniny, oświetlenie, grafiki czy rzeźby. Do stylowej białej sypialni pasują tkaniny w pastelowych, delikatnych kolorach, które można często wymieniać. To znany sposób na szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza.  

X