left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 777

Konsola, mebel do zadań specjalnych

Dom to nasza enklawa, a design staje się sztuką, którą coraz więcej z nas docenia, poszukiwania idealnych mebli zaś stają się nieodłącznym elementem życia. Jednym ze skarbów w świecie meblarstwa jest konsola – mistrzyni zarówno funkcji, jak i elegancji. Choć konsola pojawiła się we wnętrzach za panowania Ludwika XV w XVIII wieku, to dziś wciąż święci triumfy. Oto nasz przewodnik, który rzuca światło na to, co konsola meblowa ma do zaoferowania.

beżowa konsola do salonu


Co to jest konsola?

Konsola to nie tylko mebel – to wyrafinowana dama w świecie aranżacji wnętrz. Wbrew pozorom, nie jest jedynie ozdobnym dodatkiem do wnętrza. Konsola jest jak tajemnicza niewidzialna siła, która łączy styl i pragmatyzm w harmonijną całość.


Jakie funkcje pełni konsola we wnętrzu:


1. Mistrzyni przechowywania

Konsola to nie tylko eleganckie kształty i urocze zdobienia. To także skrytka dla rzeczy, które zawsze muszą być pod ręką, a jednocześnie nie chcesz, by były na widoku. Włóż do niej klucze, ulubioną książkę czy ukochane ozdoby – konsola to połączenie funkcjonalności i stylu.


2. Lustrzane iluzje

Konsola z lustrzanym blatem potrafi zdziałać cuda w przestrzeni. To jak magiczne lustro, które dodaje głębi i optycznie powiększa pomieszczenie. Idealna do mniejszych przestrzeni, gdzie każdy centymetr ma znaczenie.


3. Sztuka wyeksponowana

Konsola to również doskonała rama dla dzieł sztuki czy kolekcji bibelotów. Postaw na niej ulubione fotografie, malunki czy rzeźby, tworząc własną, prywatną galerię.

4. Konsola w przedpokoju

Postawiona w przedpokoju konsola wita domowników i gości. Połóż na niej klucz do sukcesu (lub po prostu klucz do mieszkania), a także stylowy wazon z kwiatami, tworząc wrażenie elegancji od pierwszego spojrzenia.


5. Niezastąpiona konsola w salonie

W salonie konsola może pełnić funkcję dekoracji, ale także pomagać w organizacji przestrzeni. Znakomicie sprawdzi się pod telewizorem, jako miejsce na sprzęt multimedialny czy ulubione filmy.
Konsola biała czy beżowa?

W świecie aranżacji wnętrz czasem to właśnie subtelność kolorów zdobywa serca estetów. Wędrując po barwnej palecie możliwości, zatrzymajmy się na chwilę, aby poznać tajemniczą symbolikę konsoli białej i beżowej.

Biel to czystość i światłość, często staje się bazą dla aranżacji wnętrza. Konsola biała dodaje przestrzeni lekkości i elegancji. W bieli konsoli ukryta jest nieograniczona kreatywność. Znajdzie się tu miejsce dla kontrastujących ozdób, delikatnych kwiatów czy wyrazistych dzieł sztuki, tworząc spójną kompozycję piękna.

Beż to ciepło i subtelność.  Beż jest delikatny jak piasek na plaży, dodaje wnętrzu ciepła i przytulności. Beżowa konsola niczym spokojne morze wtapia się w każdy styl. Jej neutralność stwarza możliwość eksperymentowania z dodatkami. To także doskonałe tło dla naturalnych tekstur. Wydobywa drzewne elementy, sprawiając, że drewniane ozdoby czy wiklinowe dodatki nabierają wyjątkowego charakteru.

Praktyczna konsola z szufladami

Konsola z szufladami jest jak skrzynia pełna tajemnic – czarująca swoją zdolnością ukrywania i organizacji. Szuflady to nie tylko zwykła przestrzeń do przechowywania; to mikrokosmos porządku, w którym wszystko ma swoje miejsce. Odpowiednio zaprojektowane szuflady nie tylko pomagają utrzymać porządek, ale także dodają konsoli elegancji. Linie szuflad mogą być symetryczne, asymetryczne, a fronty ozdobione finezyjnymi uchwytami. To jak rzeźba w drewnie, gdzie każdy detal ma znaczenie.


Zaproś konsolę do swojego wnętrza

Konsola meblowa to nie tylko kawałek drewna czy metalu – to magia, która dodaje uroku każdemu wnętrzu. Daje możliwość wyrażenia własnego stylu, organizacji przestrzeni oraz ukrycia skarbów. Dlatego, gdy następnym razem spojrzysz na pustą przestrzeń w swoim domu, pomyśl o konsoli – oczaruj swoje wnętrze i stwórz niezapomnianą opowieść o stylu.