left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 1457

Jak przystroić jadalnię na święta Bożego NarodzeniaŚwięta w stylu glamour

Święta to czas szczególny. Czas radości, rodzinnych spotkań, spokoju, harmonii. Po dniach spędzonych na intensywnej pracy, codziennym zabieganiu, życiu w pośpiechu, możemy nareszcie odpocząć. Warto przygotować wnętrza swoich domów czy mieszkań, i pięknie je udekorować, żeby móc cieszyć się świąteczną atmosferą, chłonąć ten klimat, który pojawia się raz w roku. Jeśli szukasz inspiracji i pomysłów, jaką świąteczną aranżację stołu przygotować w tym roku, jak udekorować jadalnię na święta, skorzystaj z naszych propozycji. W tym roku stawiamy na subtelny przepych, wyrafinowany luksus, na święta w stylu glamour. Biel i złote dodatki przełamane choinkową zielenią dadzą zaskakująco elegancki rezultat.

jadalnia na  święta


Jadalnia przyprószona śniegiem

Większość z nas lubi święta Bożego Narodzenia w zimowym wydaniu. Na prószący śnieg za oknem nie mamy gwarancji, ale możemy wyczarować zimowy efekt w jadalni. Jadalnia urządzona białymi meblami daje wspaniałą bazę i możliwości aranżacyjne, aby za każdym razem uzyskać pożądany kształt, za każdym razem inny. Rozkładany stół na giętych nogach, z połyskliwą sztukaterią prezentuje się niezwykle okazale w towarzystwie tapicerowanych białych krzeseł z rzeźbioną ramą. Tył krzeseł ozdobiliśmy zielonymi jodłowymi wianuszkami, delikatnie oszronionymi. Zielone motywy dekoracyjne są powtórzone na małych paczuszkach z prezentami.

stół na święta

 

Dekoracja świątecznego stołu

Jak udekorować stół na Wigilię? Biała porcelana ze złoconymi rantami będzie odpowiednia na ten wyjątkowy wieczór i sprawdzi się w aranżacji jadalni glamour. Nie bójmy się złoconych dodatków: sztućce, świeczniki, gwiazdki, bombki, figurki, latarenki, koraliki, wszystko do siebie pasuje i się uzupełnia. Zastawę stołową dopełnią kryształowe kieliszki i lniane lub satynowe serwetki. Koziołki do sztućców i obrączki do serwetek również tego wieczoru są mile widziane.


dekoracja stołu na wigilię

stół na święta


Ozdoby świąteczne glamour

W święta Bożego Narodzenia nie może zabraknąć choinki, to ona, obok świątecznego stołu, jest najważniejszym elementem dekoracyjnym. Do naszego biało-złoto udekorowanego stołu będą pasowały utrzymane w tej samej tonacji kolorystycznej choinkowe ozdoby. Złote bombki, gwiazdki, białe i srebrne dodatki, drobne światełka, może łańcuchy, wszystko i z przepychem i z umiarem. Doskonały efekt dają lustra, które można umieścić na konsoli, na kominku lub zawiesić na ścianie. Wspaniale odbijają światło świec i lampek choinkowych. Zimowe wieczory, nie tylko te świąteczne, to dobry czas, aby oświetlić dom rozproszonym światłem, to buduje przyjemną intymną atmosferę i pomaga naładować emocjonalne akumulatory na zapas.

świąteczna jadalnia