left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Biuro : Wyświetlenia: 145

Fotele ergonomiczne, porównujemy dostępne modele

Fotele ergonomiczne do biura są projektowane tak, aby zapewnić wygodę i zdrowy kręgosłup podczas długiego siedzenia przy biurku. Fotele ergonomiczne mają wiele funkcji, które pomagają w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała i zmniejszeniu bólu pleców. Wiele z nich ma regulowane oparcie, siedzisko, podłokietniki i zagłówek. Fotele ergonomiczne są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, aby zapewnić odpowiednie dopasowanie do potrzeb użytkownika. Jeśli szukasz fotela ergonomicznego do biura, który będzie do ciebie idealnie dopasowany, przeczytaj ten tekst. Podpowiemy ci, w jakie funkcje wyposażone są fotele ergonomiczne oraz czym charakteryzują się najlepsze fotele. W artykule znajdziesz również podpowiedzi, na co zwrócić uwagę przy wyborze fotela ergonomicznego dopasowanego do ciebie.

fotele ergonomiczne

Fotele ergonomiczne Ergo 600


Fotel ergonomiczny, czy warto kupić? 

Fotele ergonomiczne mają wiele zalet. Jedną z głównych zalet foteli ergonomicznych jest utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas pracy przy biurku. Dzięki specjalnym funkcjom, takim jak regulowane oparcie, podłokietniki i zagłówek, fotele te pomagają utrzymać naturalną krzywiznę kręgosłupa i zapobiegają przyjmowaniu nieprawidłowej pozycji siedzącej. Niewłaściwa pozycja ciała czy plecy wygięte w pałąk bardzo szybko spowodują bóle kręgosłupa, a nawet trwałe zwyrodnienia, jeśli sytuacja będzie trwała latami.

fotele ergonomiczne zielone
Fotele ergonomiczne Ergo 600

Inną zaletą foteli ergonomicznych jest redukcja bólu pleców. Fotele ergonomiczne są szczególnie przydatne dla osób, które cierpią na ból pleców związany z długim siedzeniem. Dzięki wbudowanym mechanizmom i odpowiedniemu podparciu, korzystając z fotela można wpłynąć na zmniejszenie napięcia mięśniowego, co prowadzi do redukcji bólu pleców.

fotel ergonomiczny granatowy
Fotel ergonomiczny Ergo 800-M

Kolejną zaletą korzystania z foteli ergonomicznych jest poprawa krążenia krwi. Dzięki odpowiedniemu podparciu dla nóg i stymulowaniu prawidłowego ułożenia ciała, fotele te pomagają zapobiegać problemom z krążeniem, takim jak obrzęki nóg czy uczucie zdrętwienia.

Ponadto niezaprzeczalną zaletą foteli ergonomicznych jest zapewnienie wygody. Fotele ergonomiczne są projektowane z myślą o komforcie użytkownika. Wyposażone w miękkie siedzisko i oparcie, regulowane elementy i wysokiej jakości materiały, fotele zapewniają przyjemne uczucie wygody w czasie pracy.


Fotele ergonomiczne Ergo 500

Jak wybrać fotel ergonomiczny?

Sprawdźmy, jakie fotele ergonomiczne z punktu widzenia funkcji i możliwości, mamy do dyspozycji. Wybierając fotel ergonomiczny do biura warto wziąć pod uwagę nie tylko funkcje, jakie fotel posiada (opisujemy je szerzej poniżej). Ważne są również wykonanie i materiały, kupując taki fotel warto zwrócić uwagę na jakość wykonania i materiałów, z których go wykonano. Fotel tapicerowany tkaniną mesh zapewni swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu praca będzie komfortowa nawet wtedy, gdy klimatyzacja zawiedzie. Dobrze, aby fotel miał podłokietniki, nie jest to wcale standardem. Kółka – warto wybrać odpowiednie do rodzaju podłogi. 
Przyjrzyjmy się zatem kluczowym parametrom, które warto wziąć pod uwagę wybierając fotel ergonomiczny.

ergonomiczne stanowisko pracy

Poprawne ergonomiczne ustawienie stanowiska biurowego


REGULACJA WYSOKOŚCI SIEDZISKA

W tę funkcję wyposażone są wszystkie modele Ergo z naszej oferty. Jest to w zasadzie podstawowa i niezbędna cecha większości foteli biurowych. Dlaczego to takie ważne, aby fotel był wyposażony w tę funkcję?

Wysokość siedziska powinna być ustawiona tak, aby stopy osoby siedzącej mogły swobodnie spoczywać na podłodze, a kolana były ułożone w zgięciu około 90 stopni. Możliwość regulacji wysokości siedziska w fotelach ergonomicznych pozwala zapobiec tworzeniu się zakrzepicy żylnej spowodowanej długotrwałym uciskiem na tętnicę udową. Regulacja wysokości siedziska ucieszy zwłaszcza ludzi wysokich i niskich, będą oni potrzebowali ponadstandardowych ustawień.

Fotel ergonomiczny Ergo 700

REGULACJA GŁĘBOKOŚCI SIEDZISKA

Ta funkcja ma znaczenie dla osób wysokich. W regulację głębokości siedziska są wyposażone wyższe modele foteli Ergo, czyli Ergo 700, Ergo 800 i Ergo 900. Głębokość siedziska można wyregulować maksymalnie w zakresie 5 cm (6 pozycji). 

Fotele biurowe z funkcją regulacji głębokości siedziska pozwalają na zdrowe i optymalne podparcie ud na całej ich długości oraz zachowanie prawidłowej pozycji kręgosłupa lędźwiowego, piersiowego i szyjnego. Dzięki tej funkcji można dostosować fotel do indywidualnych potrzeb użytkownika i zapewnić mu maksymalny komfort podczas pracy.

fotel biurowy ergonomiczny

Fotel ergonomiczny Ergo 700


REGULACJA WYSOKOŚCI OPARCIA

Wszystkie fotele ergonomiczne z oferty Bemondi są wyposażone w możliwość regulacji wysokości oparcia. W fotelach Ergo 500, Ergo 800 i Ergo 900 zakres regulacji wynosi maksymalnie 4 cm (w 4 pozycjach). Fotele Ergo 600 i Ergo 700 mają w tym względzie większe możliwości, jest to 5 cm (w pozycjach). Aby uzyskać idealne dopasowanie  fotela w sytuacji, kiedy ma się dłuższy tułów od przeciętnego, warto wziąć tę cechę pod uwagę.Fotel ergonomiczny Ergo 700


BLOKADA ODCHYLANIA OPARCIA DO TYŁU

Funkcja ta pozwala na zablokowanie oparcia w wybranej pozycji i cieszyć się relaksem. W blokadę odchylania oparcia są wyposażone wszystkie nasze fotele ergonomiczne. Różnica polega na tym, że fotele Ergo 700, Ergo 800 i Ergo 900 mają taką blokadę w 9 pozycjach, Ergo 600 w 4 pozycjach, a Ergo 500 tylko w 3 pozycjach. Jeśli możliwość relaksu podczas pracy jest dla ciebie ważna, koniecznie zwróć uwagę na tę cechę foteli.

fotel ergonomiczny czarny

Fotel ergonomiczny Ergo 700

Ponadto wszystkie fotele Ergo firmy Bemondi są wyposażone w następujące funkcje:

  • Podpora lędźwiowa
  • Synchroniczne odchylanie siedziska i oparcia
  • Zabezpieczenie przed uderzeniem w plecy
  • Zagłówek regulowany w zakresie 3 cm
  • Miękkie podłokietniki
  • Podłokietniki z regulacją wysokości (góra/dół) w zakresie 7 cm
  • Obrót podłokietników (lewo/prawo) - 3 pozycje

skórzany fotel ergonomiczny

Skórzany fotel ergonomiczny Ergo 900