left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 347

Biuro w domu


Jak urządzić biuro w domu?


Jak urządzić miejsce do pracy w domu, aby było funkcjonalne i wygodne, a przy tym ładne i eleganckie? Wszystko zależy od tego, czy możemy na nie przeznaczyć oddzielne pomieszczenie, czy wydzielić przestrzeń np. w salonie lub w sypialni. Najbardziej komfortową sytuację mamy wtedy, gdy uda nam się zorganizować autonomiczne biuro w domu. Wówczas pozostaje już tylko zdecydować, w jakim stylu urządzić takie wnętrze. Czy ma to być klasyczny gabinet, czy nowoczesne biuro urządzone zgodnie z najnowszymi trendami, czy może przytulny pokój z biurkiem, w którym z przyjemnością będziemy spędzać czas także po pracy.

gabinet w domu


Meble gabinetowe fornirowane sprawią, że biuro będzie się prezentowało dostojnie i poważnie. Ma to znaczenie, jeśli chcemy przyjmować interesantów lub partnerów biznesowych. Warto się wówczas zdecydować na klasyczną elegancję i ponadczasowe wnętrze, którego nie trzeba będzie co sezon odmieniać. Czy takie wnętrze może się znudzić? Może. Wtedy przestawiamy meble, wymieniamy dodatki i dekoracje i nowa aranżacja gotowa.

nowoczesne biuro w domu

Wizualizacja komputerowa


Domowe biuro w stylu glamour z pewnością zachwyci zwolenników wnętrz urządzonych z przepychem. Spodoba się także tym, którzy cenią efektowne detale. Podstawą aranżacji będzie efektowne biurko z szufladami. Fronty szuflad wykończone szlachetnymi zdobieniami przyciągają uwagę i zdobią wnętrze. Piękne grafiki na ścianach, rzeźby na półkach, ładne przedmioty wpływają na pozytywny nastrój. W takim biurze przyjemnie się pracuje, a kreatywne pomysły same się znajdują.

biuro glamour


Urokliwą i pogodną aranżację biura w domu uzyskamy, jeśli zdecydujemy się na styl hamptons lub rustykalny. Drewno zawsze ociepla wnętrze i dodaje mu przytulności. Jeśli zadbamy o dodatki w postaci naturalnych tkanin, to biuro stanie się enklawą, w której dobrze się pracuje, ale i odpoczywa.

biuro w stylu hamptons


Biuro na poddaszu

Pomieszczenia na poddaszu często mają skosy, co determinuje dobór mebli. Urządzenie takiego wnętrza w sposób funkcjonalny to spore wyzwanie. Jeśli opracowanie komfortowej aranżacji przysparza trudności, to warto skorzystać z fachowej porady projektanta, który wykona projekt biura w domu, i pomoże wszystkie niedogodności przekuć w atut. Niewysoką ścianę można zabudować lub postawić przy niej biurko. We wnętrzach zawierających skosy sprawdzą się komody lub niskie szafy na dokumenty. Warto też zadbać o odpowiednie doświetlenie pomieszczenia przeznaczonego na biuro. Okno w dachu jest niewystarczające? Zamontuj kinkiety, zadbaj o lampy stołowe. W dobrze urządzonym i doświetlonym biurze na poddaszu praca stanie się przyjemnością.

biuro na poddaszu

biuro na poddaszu

Wizualizacja komputerowa


Meble do biura domowego, jakie wybrać?

Uniwersalne meble biurowe czy spersonalizowane i wyjątkowe? Wiele zależy od charakteru wykonywanej pracy i od potrzeb użytkownika. Bazą aranżacji jest zwykle biurko i fotel. Postaw na komfort i wybierz fotel, w którym naprawdę dobrze ci się siedzi. Prawdopodobnie spędzisz tu kilka godzin każdego dnia. Fotel ergonomiczny daje wiele możliwości indywidualnych ustawień. Fotel gabinetowy urzeka elegancją, zwykle jest też miękki i wygodny. Pojedź do sklepu lub showroomu i przetestuj wybrane modele. Określ swoje potrzeby, sprzedawca pomoże wybrać model najlepiej dopasowany do twoich preferencji.

fotele biurowe do gabinetu w domu

A jakie biurko wybrać do biura w domu? Jeśli wybierzesz biurko z szufladami, to łatwiej zachowasz porządek, a po skończonej pracy pochowasz wszystko do szuflad. Taki wariant sprawdzi się również w sytuacji, gdy z jakiegoś względu (brak miejsca lub funduszy) nie możesz sobie pozwolić na pojemne szafy na dokumenty. Tak się dzieje zwłaszcza wtedy, gdy home office to część salonu lub sypialni. O ile stosunkowo łatwo wpasować do takiego wnętrza zgrabne biurko, to z meblami do przechowywania już jest trudniej. Sprawdzi się tutaj wąski regał lub zgrabna komoda.

biuro w stylu vintage


Małe biuro w domu aranżacje


Małe biuro to także wyzwanie, łatwo popełnić błąd i przesadzić z ilością rzeczy i zagracić pomieszczenie. Urządzając małe biuro w domu warto zainspirować się gotowymi pomysłami, popatrzeć, jakie rozwiązania zaproponowali inni i wybrać to, co najlepiej nam odpowiada. Podpowiadamy, jak urządzić nie tylko małe biuro w domu. Skorzystajcie z naszych aranżacji, wykorzystajcie pomysły, wykreujcie własne wymarzone wnętrza. 

domowe biuro gabinet w domu

biuro w sypialni

meble do biura w domu

małe biuro w domu aranżacje