left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Biuro : Wyświetlenia: 392

3 najlepsze aranżacje sali konferencyjnej


Jak urządzić salę konferencyjną?


Sala konferencyjna to kluczowe miejsce nie tylko w każdej firmie, ale i w urzędzie administracji publicznej. To przestrzeń, w której toczą się rozmowy i negocjacje, odbywają się burze mózgów, zapadają ważne decyzje. Sala konferencyjna to też element wizerunku firmy, tutaj zaprasza się gości, klientów i kontrahentów. Mówiąc krótko, sala konferencyjna musi być reprezentacyjna i funkcjonalna. Nie można przecież dopuścić do sytuacji, w której zniecierpliwieni niewygodnymi krzesłami interlokutorzy opuszczą miejsce spotkania przed podjęciem pozytywnych ustaleń. Jak urządzić salę konferencyjną, aby spełniała oczekiwania i zaspokajała potrzeby użytkowników, a także była reprezentatywna i odzwierciedlała charakter firmy? Zobaczmy 3 najlepsze aranżacje sali konferencyjnej. 


1. Sala konferencyjna EVOLUTIO

sala konferencyjna Evolutio

Pierwsza propozycja to sala konferencyjna wydzielona z otwartej przestrzeni biurowej za pomocą szaf biurowych i przeszklonych paneli. To doskonały przykład na to, jak niedużym kosztem, bez stawiania murów, uzyskać w open space przestrzeń do dyskretnych rozmów w większym gronie. Dominującym elementem jest tutaj owalny stół konferencyjny z fotelami obrotowymi. Stół konferencyjny 200x100 cm swobodnie pomieści 6 lub więcej osób, jeśli zostanie zestawiony z krzesłami konferencyjnymi. My proponujemy w tej aranżacji ergonomiczne fotele biurowe, ponieważ zwyczajnie zapewniają one większy komfort, który jest niezbędny zwłaszcza wtedy, gdy rozmowy przy stole się przedłużają.

stol_konferencyjny_200x100

Urządzając salę konferencyjną warto zadbać o dodatki. Ściana, z której aż spływa zieleń, przypomina zieloną puszczę i daje wytchnienie zmęczonym oczom. Wazony, karafki na wodę, szklanki, wszystko powinno być spójne, ale nie musi być identyczne. Eleganckie notesy firmowe i długopisy lub pióra dopasowane kolorystycznie i przygotowane dla każdego z uczestników spotkania ocieplą atmosferę.

stół konferencyjny owalny

Szafy biurowe służą nie tylko do przechowywania dokumentów, ale są ściankami działowymi, a przy okazji są doskonałym tłem. Dzięki przeszklonym frontom szafy nie wyglądają nudno i ciężko, dają nieco oddechu biurowej aranżacji, są ciekawym urozmaiceniem i przyciągają wzrok. 

W tej aranżacji istotnym czynnikiem jest też architektura pomieszczenia. Panoramiczne okna to gotowe obrazy, czy może być coś lepszego niż rozległy widok za oknem? Sufit jest utrzymany w konwencji industrialnej, choć w mocno uładzonym wydaniu. Odsłonięte rury, urządzenia i instalacje pomalowano na biało, co daje efekt łagodnej i przyjaznej nowoczesnej przestrzeni. Całość jest bardzo spójna, choć różnorodna i na pewno nie nudna.

stół konferencyjny z krzesłami

Stylistyka mebli konferencyjnych z kolekcji Evolutio nawiązuje do najlepszych tradycji polskiego wzornictwa z lat 60. Ciepła kolorystyka wykorzystująca odcień orzecha amerykańskiego w połączeniu z jasnymi dodatkami daje niezwykle plastyczny efekt. Urok tych mebli polega na tym, że odnajdą się zarówno w nowoczesnej jak i w klasycznej aranżacji. My proponujemy wykończenie nowoczesne z lekkim ukłonem w stronę vintage, ale zachęcamy do poszukiwań i podejmowania własnych prób podczas urządzania sali konferencyjnej Evolutio.

sala konferencyjna Evolutio2. Sala konferencyjna PLATINUM


sala konferencyjna Platinum

Koncept aranżacyjny drugiej propozycji zbudowany jest wokół nowoczesnych mebli biurowych. To minimalistyczna, ale bardzo interesująca aranżacja, w której meble konferencyjne uzupełniają architektoniczne atuty oszklonej sali. Niezwykła panorama miasta widoczna przez okna zapiera dech w piersiach. Nowoczesny stół konferencyjny, choć jest tutaj elementem dominującym, niczego tej aranżacji nie narzuca, jedynie ją wspiera. Stonowaną brązowo-szarą kolorystykę ożywia zieleń okazałych palm oraz tkaniny mesh przy fotelach ergonomicznych.

stół konferencyjny 180x85 cm

Stół konferencyjny ma wymiary 180x85 cm, ale jeśli dysponujemy większym pomieszczeniem, warto wybrać większy model. Stół z kolekcji Platinum ma blat w kolorze ciemnego orzecha, natomiast podstawę ze szlachetnej stali szczotkowanej. Nogi stołu zamocowane pod dużym skosem nadają mu rys nowoczesności. Umieszczoną w blacie przelotkę na przewody można wygodnie zastąpić mediaportem, co daje możliwości podłączenia niezbędnego sprzętu i dziś jest już niezbędnym wyposażeniem każdej sali konferencyjnej.

stół konferencyjny 180

Ważnym elementem wyposażenia sali konferencyjnej są krzesła konferencyjne lub fotele biurowe. Fotele Ergo 600, które wykorzystaliśmy w aranżacji Platinum, to bardzo wygodne fotele ergonomiczne o szerokich możliwościach regulacyjnych. Fotele mają też elegancki nowoczesny design, cechą charakterystyczną jest przewiewna tkanina mesh ze splotem w trójkąty.

W tej aranżacji również starannie dobrano dodatki. Stonowane oświetlenie zapewnia światło i rozproszone i punktowe. Można je wygodnie dopasować do sytuacji. Warte uwagi są zwłaszcza ruchome czarne kinkiety na szynie, które mają regulację kąta padania światła. Stylowe notesy w nieco żywszych barwach przyciągają uwagę. Urządzając salę konferencyjną warto przemyśleć każdy detal. Tutaj nawet kolor butelek z wodą nie jest przypadkowy. Tak dopracowana przestrzeń budzi uznanie użytkowników. 

stół konferencyjny z mediaportem


3. Sala konferencyjna PRESTIGE

sala konferencyjna Prestige

Sala konferencyjna Prestige to bezsprzecznie reprezentacyjna przestrzeń. Urządzona z przepychem, ale bardzo elegancko. Aby uzyskać podobny efekt, niezbędne jest odpowiednio przygotowane pod względem architektonicznym wnętrze. Przede wszystkim ważna jest duża powierzchnia, w której meble i dodatki zostaną właściwie wyeksponowane. Wysokie pomieszczenie daje więcej oddechu, nagromadzone przedmioty nie przytłaczają. Stonowana sztukateria podkreśla elegancję pomieszczenia. W takiej przestrzeni możemy nawet pokusić się o bogaty ozdobny żyrandol, bez obaw, że wyjdzie kiczowato.  

duży stół konferencyjny


Największe wrażenie robi duży stół. Do tej aranżacji wykorzystaliśmy stół konferencyjny 360x140 cm, ale sprawdzą się także stoły o mniejszych wymiarach: 320x138 cm czy 280x130 cm. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników. Warto zadbać o właściwe wymiary, ponieważ z kolei zbyt mały stół utonie w za dużym pomieszczeniu. A zatem umiar i właściwe proporcje. Dobrze, żeby stół o tak dużym blacie miał solidną podstawę, zarówno ze względu na stabilne podparcie, jak i na nie mniej ważne aspekty wizualne.

elegancki duży stół konferencyjny

Stół konferencyjny klasyczny również powinien być wyposażony w mediaport. Choć notesy prezentują się na blacie niezwykle malowniczo, to warto umożliwić uczestnikom korzystanie z nowoczesnego sprzętu. Mediaporty montowane w blacie stołu, zwłaszcza te sterowane elektrycznie, to funkcjonalne rozwiązanie i sprawdzi się również w klasycznym wnętrzu.

stół konferencyjny 280x130 cm


W klasycznej sali konferencyjnej także fotele i krzesła konferencyjne nie mogą być przypadkowe. Fotele obrotowe tapicerowane skórą naturalną prezentują się bardzo elegancko i są wytrzymałe. Warto wybrać modele z drewnianymi podłokietnikami i z drewnianą gwiazdą osłaniającą krzyżak, ponieważ w zestawieniu ze stołem tworzą spójną całość. Fotele, które mają siedzisko i oparcie łagodnie wyprofilowane i komfortowo uformowane zapewniają wygodę użytkownikom. Wysoka jakość wykończenia i dbałość o detale, oraz ich stonowana elegancja wpisują się w w klasyczny wystrój sali konferencyjnej. W naszej aranżacji wykorzystaliśmy modele tapicerowane skórą o czarnym wybarwieniu, ale kremowe czy brązowe też będą wyglądały stylowo.

Klasyka, nowoczesność, a może szlachetny eklektyzm? Choć narzucona architektura wnętrza determinuje w pewnym sensie styl jego wykończenia, to nadal można pokusić się o dowolność w doborze mebli i dodatków. Niezależnie od kierunku, jaki wybierzemy urządzając salę konferencyjną, zadbajmy o spójność wnętrza. Dopracujmy każdy szczegół, bo liczy się nie tylko pierwsze wrażenie.