Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 58

Jak urządzić romantyczną sypialnię?

Romantyczna sypialnia, w której śnią się same dobre sny? Najlepiej, jeśli będzie jasna, urządzona ze smakiem, nieprzesadnie wyposażona w dodatki, taka, w której będzie Ci dobrze. Zanim wykonasz projekt sypialni warto zobaczyć różne aranżacje, poszukać inspiracji. Meble sypialniane to nie tylko łóżka i szafki nocne. Może spodoba Ci się sypialnia z białymi meblami, albo piękna sypialnia z tapicerowanym łóżkiem? Jeśli w Twojej sypialni oprócz łóżka i szafek nocnych zmieści się szafa, toaletka i ławka, to prawdopodobnie nic więcej nie będzie Ci potrzeba.

Meble do sypialni

Łóżka do sypialni

Pierwszym kryterium, które się nasuwa przy wyborze łóżka do sypialni, to oczywiście wymiar. Najbardziej popularnym jest łóżko 160x200 cm, w większym pomieszczeniu sprawdzi się też łóżko 180x200 cm. Niezależnie od upodobań, najbardziej praktyczne jest łóżko z zagłówkiem. Tutaj producenci oferują naprawdę duży wybór zagłówków: wysokie, niskie, tapicerowane, rzeźbione, frezowane, zdobione sztukaterią, minimalistyczne, z bogatymi zdobieniami itd. Warto dopasować do siebie formę zdobień wszystkich mebli z sypialni, aby uniknąć estetycznego dysonansu.

Toaletka z szufladami


Toaletka z lustrem

Wiele z nas nie wyobraża sobie sypialni bez kobiecej toaletki z lustrem. Dobrze, jeśli toaletka ma mniejsze i większe szufladki, w których ukryją się skarby: biżuteria, kolorowe kosmetyki, perfumy, mała torebka czy apaszka…

Toaletka z lustrem


Szafy do sypialni

Częstą potrzebą czy też koniecznością jest obecność szafy w sypialni. Jest to niezwykle praktyczny mebel i jeśli tylko mamy na to przestrzeń, warto rozważyć zakup szafy do sypialni. Schowasz w niej dodatkowy koc, pościel lub ubrania, jeśli nie dysponujesz garderobą. Może to być szafa przesuwna, lub otwierana tradycyjnie. Ciekawą propozycją jest duża szafa z lustrem. Jeśli jest ładnie wykończona, to dodatkowo stanowi ozdobę pomieszczenia.

Szafa do sypialni


Ławka do sypialni

Niezwykle praktycznym i coraz częściej realizowanym pomysłem jest ławka do sypialni. Można na niej na chwilę przysiąść czy rzucić szal. Ławka może mieć wykończenie takie jak łóżko, ale i może być w zupełnie innym stylu. Warto dopasować ją tak, aby razem z pozostałymi meblami tworzyła harmonijną całość.

Ławka do sypialni


Stylowe szafki nocne

Funkcjonalnie urządzona sypialnia nie może się obejść bez szafek nocnych, nazywanych też stolikami nocnymi. Szafki czy też stoliki nocne mogą być wyposażone w szuflady lub otwierane, są szafki nocne na nóżkach, na kółkach, są wysokie szafki nocne i w formie otwartych półek. Kluczowym kryterium jest dopasowanie ich do łóżka i wygoda korzystania. Jeśli chcesz postawić na szafce lampkę nocną, to musi mieć ona odpowiednią wysokość. Fronty szuflad lub drzwi mogą mieć zdobienia takie, jak inne meble w sypialni. Specjalnym elementem dekoracyjnym są uchwyty: proste, kołatkowe, ornamentowe, ceramiczne itd.


Biurko w sypialni

Coraz częściej do sypialni chcemy wstawić biurko. Wynika to z coraz bardziej powszechnego przenoszenia pracy do domu, w którym każdy z domowników musi mieć dla siebie miejsce na laptop, dokumenty czy zeszyty. Warto poszukać takiego mebla, który pasuje do wyposażenia sypialni. Jeśli wyposażyliśmy swoją sypialnię w białe meble z rzeźbieniami, to nowoczesne biurko w ciemnym kolorze może wywoływać estetyczny zgrzyt.

Biurko w sypialni

Dodatki do sypialni

Nie od dziś wiadomo, że o ostatecznym charakterze i kształcie wnętrza decydują dodatki: tkaniny, oświetlenie, grafiki czy rzeźby. Do stylowej białej sypialni pasują tkaniny w pastelowych, delikatnych kolorach, które można często wymieniać. To znany sposób na szybką i niedrogą metamorfozę wnętrza. 


Meble do sypialni