Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Biuro : Wyświetlenia: 89

Biurko do gabinetu, jakie wybrać?

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, warto wykorzystać ją na zmianę aranżacji biura lub gabinetu. Jeśli wymiana całego kompletu mebli nie jest możliwa, warto zainwestować choćby w nowe biurko. Stosunkowo niskim nakładem czasu i pieniędzy zyskujemy mebel, który może się okazać, że znacząco zmieni nasze nastawienie do pracy. To właśnie przy biurku większość z nas spędza niemal 8 godzin każdego dnia, zadbajmy więc o własny komfort. Wybierzmy biurko eleganckie, wygodne, z przestronnym blatem. 

Biurko gabinetowe

Biurko fornirowane

to chyba najlepszy wybór. Biurko fornirowane jest eleganckie, ładnie wykończone, zachowuje urok naturalnego drewna, jest przyjemne w dotyku. Zwolennicy biurek drewnianych z pewnością wskażą na ich wyższość w stosunku do biurek fornirowanych. Dodajmy jeszcze tylko, że naturalne drewno ulega odkształceniom, z fornirowanymi płytami unikniemy tego problemu.

Biurka gabinetowe fornirowane, choć ze względu na nieco wyższą cenę nie są tak popularne, jak nowoczesne biurka ze zwykłego mdf-u, są dostępne na rynku w wielu wymiarach i modelach. Popularne dostępne wymiary to biurka 160 x 80 cm i 180 x 90 cm. Do gabinetu lub kancelarii o dużej powierzchni bardziej trafionym wyborem zapewne będzie większe biurko, np. powyżej 240 cm.

Biurko do gabinetu

Biurko jak stół

A może stół zamiast biurka? To rozwiązanie ma wiele plusów. Jakich? Przede wszystkim lekka forma, dzięki niej biurko przypominające stół nie przytłacza wnętrza. Biuro zyskuje oddech i przestrzeń. W małym gabinecie doraźnie takie biurko może zastąpić stół konferencyjny. Biurko w formie stołu jest też bardziej mobilne, lżejsze, co umożliwia wielokrotną zmianę ustawienia mebli. Zdecydowanie na minus jest w tym przypadku brak szuflad.


Biurko na wymiar

To rozwiązanie jest idealne, ale tylko w sytuacji, kiedy nie goni nas czas. Biurko na wymiar każe na siebie czekać, trzeba przecież wybrać firmę, która je wykona, zdecydować o materiałach, wymiarach i wykończeniu. Jest też zwykle droższe od gotowych modeli dostępnych od ręki, ma jednak niezaprzeczalny atut: będzie idealnie dopasowane do użytkownika.

Biurko z szufladami

Biurko z szufladami

To niezwykle popularny wariant i słusznie. Szuflady zapewniają miejsce do przechowywania, wszystkie niezbędne drobiazgi można mieć pod ręką. Jeśli wybrane biurko nie jest wyposażone w szuflady, a zależy ci na nich, to sklepy meblowe oferują pomocniki do biurka i kontenery z szufladami lub szafkami. Jest to praktyczne rozwiązanie także dlatego, że kontenerki są zazwyczaj mobilne, dzięki temu można wygodnie aranżować przestrzeń wokół biurka.


Biurko gabinetowe klasyczne

Biurko do gabinetu dyrektora

Eleganckie biurko gabinetowe do gabinetu dyrektora może być również bogato zdobione. Brzmi dziwnie? Niekoniecznie. Spójrzmy na biurka z frezowanymi frontami lub bokami, biurka ze skórzanymi wstawkami. A biurka intarsjowane lub z frontem wykończonym innym materiałem? Są efektowne, stylowe, przyciągają uwagę, ale trzeba uważać, żeby nie otrzeć się o kicz.

Stylowe biurko gabinetowe

Biurko gabinetowe klasyczne

To wybór zawsze bezpieczny i trafiony. Bez udziwnień, ekstrawagancji i nietypowych rozwiązań, za to z gwarancją efektu. Klasyczne meble gabinetowe są ponadczasowe, zawsze eleganckie, dlatego warto w nie zainwestować. Wybierając klasyczną elegancję nie musimy się obawiać, że wraz ze zmianą trendów wnętrzarskich, gabinet będzie się prezentował jak z minionej epoki. Klasyczne meble są jak wino, zyskują z czasem.