left banner

Autor: Agnieszka Ogrodowczyk Kategoria: Dom : Wyświetlenia: 461

Jak dopasować stolik kawowy do salonu

Sercem dobrze zaaranżowanego salonu jest wygodna obszerna sofa, ale stolik kawowy dopełnia ją, jest niczym wisienka na torcie. Dopasowanie stolika kawowego do salonu to kluczowy krok w aranżacji przestrzeni, który może znacząco wpłynąć na wygląd i funkcjonalność tego pomieszczenia. Oto kilka prostych wskazówek, które pomogą ci wybrać idealny stolik do salonu.

niebieski narożnik z podnóżkiem


Duży czy mały stolik kawowy?

Zaleca się, aby stolik kawowy do kanapy miał minimum pół a maksimum dwie trzecie jej długości. Warto trzymać się tej zasady, dzięki niej bliskość stolika kawowego ułatwi dostęp do napojów czy przekąsek, jednocześnie nie przeszkadzając w swobodnym przemieszczaniu się po salonie. Zadbaj o proporcje stolika kawowego do przestrzeni salonu. Wybierz odpowiedni rozmiar, który nie będzie przytłaczał pomieszczenia, a jednocześnie zapewni wystarczającą powierzchnię do przechowywania książek, czasopism czy dekoracji.

beżowa kanapa ze stolikiem kawowym

Wysokość stolika powinna być odpowiednio dostosowana do wysokości siedzisk kanapy czy foteli. W ostatnim czasie popularność zyskuje stolik kawowy z podnoszonym blatem, który może doraźnie zastąpić stół. Ciekawym rozwiązaniem są stoliki kawowe rozmieszczone w kilku miejscach, jeśli podoba ci się ten pomysł, wybierz do takiej aranżacji małe stoliki, na których postawisz kwiaty czy inne dekoracje. Jeśli często zmieniasz aranżację salonu lub potrzebujesz łatwej dostępności do przestrzeni pod stolikiem, rozważ wybór stolika kawowego na kółkach lub z lekką konstrukcją, która umożliwi łatwe przesuwanie mebla.

biały stolik kawowy


Stolik kawowy z szufladami

Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni do przechowywania, warto rozważyć stolik kawowy z półkami lub szufladami. To świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zachować porządek i uporządkować drobne przedmioty. Pilot do telewizora, serwetki, ładowarka do telefonu, gazeta, te mało dekoracyjne przedmioty będą schowane zawsze w tym samym miejscu, łatwo je znaleźć i nie zaburzają wizualnie przestrzeni.

stolik kawowy z szufladami


Najchętniej wybierane stoliczki do salonu

Niezwykle popularne są białe stoliki kawowe i trudno się dziwić, są subtelne i eleganckie, wnętrze staje się jasne i lekkie. To uniwersalny kolor, który doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi aranżacjami.


stolik kawowy z szufladami

Stolik francuski jest równie chętnie wybierany do salonów. Być może jesteśmy już zmęczeni minimalistycznym loftowym designem i szukamy czegoś bardziej wytwornego i eleganckiego. Stoliki w stylu francuskim często mają wykwintną formę, są bogato zdobione sztukaterią, są okrągłe lub owalne, z delikatnie wygiętymi nogami i zdobionym blatem.

stolik kawowy francuski

Stoliki kawowe glamour to wytworne i luksusowe elementy wystroju, które dodają salonowi elegancji i blasku. Charakteryzują się przede wszystkim bogatymi detalami, finezyjnymi kształtami i materiałami. Co wyróżnia stoliki kawowe glamour? Błyszczące wykończenie, które przyciąga uwagę. Mogą to być blaty ze szkła lub lustrzane, lakierowane powierzchnie lub metaliczne elementy. Stoliki kawowe glamour często zdobią wytworne detale, takie jak rzeźbienia, kryształy czy złote i srebrne akcenty. Ta bogata forma sprawia, że do stolika w stylu glamour trzeba mieć odpowiednie wnętrze.

stolik kawowy glamour


brązowa kanapa do salonu


Stolik kawowy do salonu jest wyjątkowym uzupełnieniem aranżacji przestrzeni wokół kanapy czy foteli. Przy zachowaniu odpowiednich proporcji, funkcjonalności i estetyki, stolik stanie się nie tylko praktycznym, ale także stylowym elementem wystroju salonu. Dopasowanie stolika kawowego do salonu to nie tylko kwestia estetyki, ale także funkcjonalności i harmonii w aranżacji całego pomieszczenia. Wybierając odpowiedni stolik stworzysz przestrzeń, która będzie nie tylko piękna, ale także wygodna i praktyczna.

stolik kawowy czarny