Szukasz mebli, które sprawdzą się w każdym gabinecie? Zobacz produkty dostępne w naszym sklepie!

11-07-2019

Każdy gabinet jest pomieszczeniem o szczególnym znaczeniu. Bez względu na to, czy jest to gabinet typowo domowy, czy znajdujący się w ogromnym biurowcu, musi pełnić podwójną rolę – stanowić miejsce pracy i jednocześnie pełnić funkcję reprezentacyjną, wręcz wizerunkową. Powinien być więc nie tylko wygodny i ergonomiczny, ale też oddawać najlepsze cechy właściciela. Gabinetowe meble znajdujące się w naszej ofercie pozwolą spełnić te wymogi.

Obowiązkowe wyposażenie biura, czyli meble, które powinny znaleźć się w każdym gabinecie

Meble do biura czy gabinetu to dość specyficzna kategoria produktów. Specyfika ta polega na konieczności wcale nie prostego połączenia wymaganej w pracy funkcjonalności i ergonomii z typowo reprezentacyjnym i wizerunkowym charakterem. W przypadku niektórych gabinetów dochodzi do tego konieczność stworzenia mimo wszystko jak najbardziej domowej atmosfery, co często narzuca zaaranżowanie wnętrza według konkretnego stylu. Jednak bez względu na to, czy mamy do czynienia z nowoczesnym, niemal korporacyjnym biurem, czy z klasycznym domowym gabinetem, pomieszczenia te, aby mogły pełnić swoją rolę, muszą być wyposażone w pewien obowiązkowy zestaw mebli. Co wchodzi w skład takiego zestawu?

Biurka, krzesła biurowe, stoły, stoliki – oto typowe meble stanowiące podstawowe wyposażenie każdego biura czy gabinetu. Biurko stanowi zwykle punkt centralny i kluczowy zarazem. To przy biurku pracujemy, nieraz spędzając w ten sposób wiele godzin każdego dnia. Dlatego to właśnie od tego mebla powinno się zaczynać wyposażanie każdego gabinetu. Jednak samo biurko, to dopiero początek. Każde biurko wymaga odpowiedniego krzesła lub fotela. Skórzane fotele to rozwiązanie idealne dla biur wyjątkowo reprezentacyjnych, przykładem może być tu fotel skórzany CONSUL z funkcją bujania i regulowaną wysokością siedziska. Osoby ceniące sobie przede wszystkim funkcjonalność i ergonomię, powinny stawiać raczej na produkty w rodzaju ergonomicznego fotela biurowego ERGO 700, który posiada szerokie możliwości regulowania ustawienia (m. in. regulacja głębokości siedziska i kąta położenia podłokietników).

W obowiązkowym zestawie mebli biurowych powinny znaleźć się również szafy i szafki z półkami na książki, skoroszyty i segregatory. Cena takiego wyposażenia gabinetu waha się w zależności od liczby produktów w zestawie oraz od stylu, w jakim chcemy całe pomieszczenie zaaranżować. Warto przy tym pamiętać, że styl ten wpływa nie tylko na cenę, ale i odbiór wnętrza zarówno przez gości, jak i głównego użytkownika.

Meble klasyczne czy eleganckie meble nowoczesne? Jak wygląda oferta naszego sklepu na stylowe meble do gabinetu?

Wybierając meble do biura czy gabinetu, powinniśmy określić styl, jaki mają one prezentować. Styl ten ma niebagatelne znaczenie, ponieważ wpływa na to, jak będziemy się czuli w zaaranżowanym w ten sposób pomieszczeniu, jak będą odbierać go nasi goście i klienci, a także – co równie ważne – jak będą wykonane wszystkie poszczególne meble.

W przypadku gabinetów pełniących funkcję przede wszystkim reprezentacyjną, od lat doskonale sprawdza się styl klasyczny wraz ze wszystkimi stylami pokrewnymi. To właśnie z tym stylem kojarzone są tradycyjne skórzane fotele oraz meble z naturalnego drewna. Meble te często kompletowane są w zestawy, jak np. zestaw biurowy PRESTIGE B610 1,8 m, co ułatwia zachowanie jedności stylu przy aranżacji całego gabinetu.

Osobom preferującym ergonomię i funkcjonalność proponujemy meble w stylu nowoczesnym. Wybór tego stylu podyktowany jest tym, iż daje on znacznie większe możliwości względem kształtu i struktury mebli, co z kolei pozwala stosować np. fotele biurowe o bardzo wielu funkcjach poprawiających komfort pracy. Podobnie rzecz ma się w przypadku biurek, które zwykle posiadają znacznie lżejszą konstrukcję, a dodatkowo oferują więcej rozwiązań i możliwości użycia zaawansowanego sprzętu komputerowego czy ogólnie biurowego.

 

lista aktualności