Osobista strefa stylizacji, czyli toaletki znowu w modzie.

07-09-2015

Aż trudno w to uwierzyć, ale za popularność toaletki - mebla kojarzonego przede wszystkim z kobietami - odpowiedzialny jest George Brummell, czyli brytyjski znawca męskiej elegancji. I chociaż to on odpowiada za rozpropagowanie tego mebla, toaletki zawsze były, są i będą synonimem kobiecości.

Czy wiesz, że pierwsze toaletki wypełniały wnętrza angielskich salonów? Współcześnie jednak stanowią kobiecy azyl, dlatego ich miejscem jest sypialnia. Toaletka daje poczucie własnego miejsca, osobistej przestrzeni, w której panie mogą spokojnie oddać się damskim przyjemnościom. Służy nie tylko czynnościom pozwalającym na pielęgnację cery czy podkreślanie urody poprzez makijaż. Doskonale sprawdza się jako stylowe miejsce do przechowywania bibelotów - biżuterii oraz innych akcesoriów będących atrybutami kobiecości.

Współczesne toaletki nawiązują swoim stylem do toaletek z XVIII wieku. Posiadają duże lustra oraz mnóstwo szufladek i półeczek, w których można skryć potrzebne akcesoria. Duży blat jest dodatkowym elementem, który zwiększa funkcjonalność mebla. Jednak bez względu na to, w jakim stylu urządzasz sypialnię, toaletka będzie jej doskonałym uzupełnieniem. Świetnie wpisze się we wnętrza zaaranżowane na styl skandynawski, angielski, vintage, glamour czy nawet klasyczny. Szeroki wybór mebli pozwala natomiast dopasować model toaletki do własnych upodobań oraz możliwości metrażowych pomieszczenia.

Jeśli więc chcesz się przenieść do XVIII-wiecznej Anglii, odwzorować wnętrze skandynawskich domów czy podkreślić zamiłowanie do tradycji, postaw na toaletki i stwórz osobistą strefę stylizacji.

lista aktualności