Meble dla dzieci - kolekcja biała księżniczka

30-04-2019

Wybierając meble dla dzieci, często decydujemy się na kolorowe, mało uniwersalne zestawy. Tymczasem warto pamiętać o tym, że nasze pociechy bardzo szybko dorastają, a typowo dziecięce szafy czy łóżka mogą zupełnie nie pasować do pokoju nastolatka. W związku z tym warto zdecydować się na wystrój odpowiedni dla różnych grup wiekowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy uniknąć kłopotliwych i kosztownych remontów co kilka lat, nie rezygnując z wywołania zachwytu na twarzy latorośli.

Stylowe meble – księżniczka będzie zachwycona!

Od pewnego czasu modne jest urządzanie typowo tematycznych pokojów dziecięcych. Jeśli syn interesuje się motoryzacją, rodzice kupują mu łóżko w kształcie samochodu, dywan z nadrukiem przedstawiającym ruch drogowy oraz pudełka na zabawki imitujące opony. Natomiast mała królewna otrzymuje różowe łoże z baldachimem, komodę w kształcie królewskiego zamku oraz tapetę z wizerunkami bajkowych księżniczek. Jednak choć taka aranżacja może dać dziecku ogromną radość, prawdopodobnie szybko się znudzi, a kilka lat później stanie się zmorą nastolatki, która będzie się wstydziła zapraszać do takiego pokoju swoich znajomych. Znacznie lepszym pomysłem jest więc postawienie na elegancki zestaw mebli dziecięcych, który uzupełnimy pastelowymi dodatkami w baśniowym stylu.

meble biała księżniczka

Meble dla dziewczynki – piękne i eleganckie

Prawdziwe łóżko księżniczki to ekskluzywny, bogato zdobiony mebel, który wzbudza podziw w przedstawicielach wszystkich grup wiekowych. Zamiast stawiać na dosłowność i wszechobecny róż, lepiej zdecydować się na oryginalne, białe meble dla dziecka, które swoim wzornictwem przywodzą na myśl pałacowy szyk i przepych. Urządzając pokój małej księżniczki, możemy inspirować się popularnym stylem glamour, który charakteryzuje się bogatymi zdobieniami oraz dużą ilością błysku. Fantastycznie sprawdzą się takie elementy jak wielka, kilkudrzwiowa szafa w starym stylu, dekoracyjna toaletka, staromodna witryna, tapicerowana ławka czy łoże na ozdobnych nóżkach, z pikowanym, wykończonym lśniącymi imitacjami diamentów oparciem. Całość możemy uzupełnić o kryształowy żyrandol, puszysty dywan i kwiecistą narzutę. Prawdziwe królewski efekt gwarantowany!

Komfort i funkcjonalność

Pamiętajmy jednak, że wygląd pokoju to nie wszystko. Nawet najpiękniejsza i najstaranniej skomponowana aranżacja nie pomoże, jeśli meble będą niewygodne oraz niepraktyczne. Wybierając łóżko dla dziecka, zwróćmy uwagę na to, by było wykonane z porządnych materiałów i wyposażone w dobry, odpowiednio miękki materac. Duże szafy mogą być bardzo piękne, jednak ich główną zaletą jest funkcjonalność – im bardziej imponujące są ich gabaryty, tym więcej ubrań można w nich zmieścić. Należy zwrócić uwagę na to, by dziecko miało odpowiednio dostosowane miejsce do nauki, wygodne krzesło oraz wystarczającą ilość półek i szafek do przechowywania wszystkich rzeczy. Tak przygotowane wyposażenie z pewnością posłuży właścicielce przez wiele lat.

 

lista aktualności