Klasyczne meble gabinetowe – stylowa przestrzeń pracy

20-03-2019

Meble do biura i przestrzenie urządzone w tym stylu są komfortowe, piękne i funkcjonalne.

 

 

Klasyczne meble do gabinetu we współczesnym wydaniu mają wiele twarzy. Z założeniami stylu klasycznego dobrze korespondują meble retro, antyki lub meble na nie stylizowane, meble drewniane o prostej, nieco przysadzistej formie. Jak zaaranżowana będzie przestrzeń gabinetu w tym stylu? Jakie są cechy szczególne klasycznych mebli biurowych?

 

Forma określa styl

Patrząc na klasyczne meble gabinetowe powinniśmy odnieść wrażenie, że są one solidne, stabilne. Jeśli chodzi o ich formę dostrzeżemy dwie główne tendencje. W pierwszej dominują proste linie i bryły, oszczędne zdobienia. Druga czerpie bardziej z inspiracji antykami. Pojawia się w niej więcej zdobień, wysmakowanych elementów snycerskich. Nie tworzą one jednak wrażenia przesytu, ponieważ równoważone są przez inne elementy wystroju wnętrza. W zdobieniach bardzo istotna jest również zasada symetrii, która wprowadza niezbędną harmonię w ogólnej stylistyce mebla.

 

Materiały wykonania

Ekskluzywne meble, które stanowią podstawę wyposażenia klasycznego gabinetu, wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Najistotniejsze jest oczywiście drewno, szczególnie jego szlachetne gatunki. Bardzo często pojawiają się tu tapicerowane kanapy i fotele. Ich pokrycie wykonane jest zazwyczaj ze skóry w eleganckich odcieniach. Nie mniej ważne są elementy wykończeniowe mebli – eleganckie uchwyty, gałki, często kute lub odlewane z mosiądzu.

 

Kolorystyka

Klasyczne meble biurowe nie epatują zbyt żywymi barwami. Dominuje tu naturalne drewno, zazwyczaj w ciemniejszych odcieniach brązu, głębokiej wiśni, mahoniu. Charakterystyczne jest łączenie jasnych elementów właśnie z ciemniejszym drewnem. Eleganckie beże, biel w wariancie écru doskonale równoważą głębokie odcienie drewna, wprowadzają do przestrzeni więcej światła i lekkości. Innymi szlachetnymi barwami, które pojawiają się w elementach dekoracyjnych lub wykończeniowych, są bordo w odcieniu wina i stonowana, dość zimna zieleń.

 

Klasyczne meble gabinetowe z naszych kolekcji

Oto kilka przykładów pięknych mebli klasycznych z naszej oferty. Będą doskonałe jako meble do gabinetu dyrektora. Można z nimi zaaranżować również domowy gabinet klasyczny.

 

Biurko i fotel to meble najistotniejsze. Warto zwrócić uwagę na biurko z kolekcji Prestige w wersji kolorystycznej orzechowy brąz, z prostymi, symetrycznymi zdobieniami. Doskonale będzie współgrać z nim fotel skórzany Ambasador, którego poszycie wykonano z kremowej skóry. Nie mniej ważna będzie wygodna sofa Palladio, kolorystyką i materiałem korespondująca z fotelem. Funkcję eleganckiej biblioteczki z powodzeniem będzie pełnić szafa trzydrzwiowa z przeszklonymi do połowy frontami. Jako dopełnienie można wybrać niską, funkcjonalną komodę. Komoda i szafa również pochodzą z kolekcji Prestige. 

 

Czy wierność jednej kolekcji jest ważna?

By urządzić klasyczny gabinet, niekoniecznie musimy wybierać meble z jednej kolekcji. Owszem, jednorodne meble, będące elementami kompletu, znacznie ułatwią aranżację wnętrza. Jednak może watro pokusić się o urozmaicenie przestrzeni? Chcąc zachować klasyczny look gabinetu, trzeba trzymać się prostej zasady korespondencji. Wybieramy meble, które mają cechy wspólne – kolor, elementy ozdobne, charakterystyczne detale. Takie eksperymenty na pewno sprawią, że przestrzeń będzie ciekawa i bardziej zróżnicowana.

 

lista aktualności