Biurowe meble gabinetowe. Jak wygląda gabinet szefa?

01-10-2015

Wchodzisz do gabinetu szefa. Skąd wiesz, że znajdujesz się właśnie w nim? Niedorzeczne pytanie? Informację tę odczytać można przecież na drzwiach prowadzących do pokoju dyrektora. Nie tylko. Droga do gabinetu prezesa może zostać Ci wskazana także przez sekretarkę czy innego pracownika danej firmy. Wyobraźmy sobie jednak teoretycznie taką sytuację: nie masz możliwości odczytania informacji z wizytówki na drzwiach, czy na biurku, co pozwoli Ci się zorientować, gdzie jesteś? Z pewnością po chwili zastanowienia będziesz wiedzieć, jak odpowiedzieć na to pytanie.

Rozwiązania ze smakiem
Pierwszy krok stawiany za progiem gabinetu szefa to zazwyczaj spotkanie z ekskluzywnością. Meble do gabinetu w tym miejscu różnią się od tych, które ustawia się w pokojach szeregowych pracowników. Gabinet szefa jest zazwyczaj również większy oraz jedno pomieszczenie (czasami z wydzielonymi strefami) spełnia wiele funkcji.
Gabinet szefa to przestrzeń dobrze zorganizowana. Kluczowe miejsce w niej zajmuje duże biurko z wygodnym obrotowym fotelem. Tuż obok niego stawiane są stoły konferencyjne oraz krzesła biurowe. Typowe dla tej przestrzeni meble gabinetowe oraz sposób rozplanowania pozwala się zorientować, gdzie się w danej chwili znajdujemy. Jednak przecież nie tylko to…

Komfort, który bije po oczach
Wchodząc do gabinetu prezesa, nie musisz siadać na fotel szefa, a i tak wiesz, że jest on bardzo wygodny. Skąd takie przeczucie, skoro nigdy nie miałeś okazji zająć tego miejsca w po raz pierwszy odwiedzanej firmie? Zastanawiałeś się nad tym? Wynika ono z pozycji, jaką zajmuje dyrektor. Jako najważniejsza osoba w firmie musi on mieć po prostu wygodny fotel obrotowy. Nie wyobrażasz sobie, by było inaczej…

Fotele biurowe oczywiście są różne. Ja jednak piszę tutaj o najlepszych w swojej klasie. Gdybyś miał możliwość wypróbowania jednego z nich, na pewno byś był zaskoczony, ile ukrytych możliwości ma tak prosty produkt. Po pierwsze funkcja relax, która pozwala przyjąć pozycję półleżącą, odpoczywając po wyjątkowo stresującej rozmowie. Po drugie regulacja kąta oparcia, regulacja siedziska, możliwość podnoszenia góra-dół poprzez siłownik – pozwalające dostosować fotel do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Dodatkowo bardzo praktyczna jest również opcja blokowania bujania oraz funkcja obracania, gdy trzeba na przykład sięgnąć po przedmiot znajdujący się w szafie stojącej za biurkiem. Ekskluzywne fotele gabinetowe są dostosowane do użytku przez cały rok. Wentylowane oparcie, które przepuszcza powietrze idealnie sprawdza się w gorące dni.

Nowoczesne krzesła konferencyjne mają dopasowane oparcie do linii kręgosłupa. Pozwalają zachować wygodę nawet podczas długich i męczących narad. W gabinecie szefa najważniejszy jest jednak ergonomiczny fotel, który przeciwdziała wadom postawy. Wiele godzin spędzonych na nim chroni przed skoliozą oraz wywołanymi nią dolegliwościami – bólami pleców.

Ekskluzywne materiały
Gabinet prezesa to miejsce, w którym jak nigdzie indziej, doskonale „czują się” szlachetne materiały. Przede wszystkim drewno, którego zalety rozsądnie wykorzystywane nie kłóci się z praktycznym aspektem jego zastosowania.
Biurka i stoły konferencyjne mogą być wykonane z drewna. Jednak drewno nie jest najodporniejszym z materiałów, może się odkształcić. Lepszym wyborem jest płyta MDF, która jest bardziej trwała, nie deformuje się, ani nie krzywi.
W praktyce najlepiej się sprawdza drewno jako materiał wykończeniowy. Fornir dodaje klasy, a jednocześnie po wylaniu kawy czy herbaty „nie puchnie”. Meble biurowe mają również inne udogodnienia: w stołach projektuje się specjalne otwory na kable, a blaty biurek wzmacnia skórą, która chroni delikatną powierzchnię mebli przed zarysowaniem.
Jak powinny wyglądać z kolei fotele biurowe? Generalnie są dwie możliwości. Można wybrać skórę naturalną, materiał, który nie poci się, nie pęka i jest bardzo trwały lub tańszą ekoskórę, która jeśli będzie odpowiednio starannie pielęgnowana, może służyć przez wiele lat.
Jeśli mowa o pielęgnacji, jak należy dbać o meble gabinetowe, by prezentowały się one równie dobrze, jak w dniu ich zakupu? Drewno należy czyścić przy pomocy gotowych środków typu Pronto, skórę konserwować woskiem, a ekoskórę myć mydłem i wodą.

Doskonałe na pierwszy i …kolejny rzut oka
Starannie zaprojektowany gabinet szefa pozostaje kwintesencją sukcesu zarówno przy pierwszych jak i przy kolejnych odwiedzinach. Mówi wszystko o kondycji firmy oraz o pozycji najważniejszej osoby – jej prezesa. Ekskluzywne połączenia materiałów oraz praktyczne wykorzystanie nowoczesnych funkcji w meblach biurowych bronią się same – zarówno wizualnie, jak i użytkowo.

Osoby, które decydują się zamówić nasze meble biurowe i gabinetowe, już na samym wstępie wiedzą, że nie będą w stanie się z nimi rozstać. Chcesz dołączysz do ich grona? Odwieź naszą stronę i poznaj szczegóły naszej oferty.

lista aktualności